Zawieranie transakcji poza Platformą Trans.eu, na przykład przez telefon, niesie za sobą pewne ryzyko i niebezpieczeństwo. Często pomija się weryfikację firmy, z którą zaczyna się współpracę.
To duży błąd i narażanie się na możliwość trafienia na nieuczciwego kontrahenta.
Użytkownicy, którzy w pełnym zakresie korzystają z Platformy, automatyzują swoją pracę, a dzięki nawiązywaniu transakcji za pomocą tego narzędzia zyskują pewność bezpiecznej współpracy. Podczas zawierania transakcji za pomocą Platformy możemy w określonym zakresie zweryfikować firmę poprzez sprawdzenie:
- ocen, które otrzymała od użytkowników Trans.eu,
- wskaźnika wiarygodności płatniczej TransRisk,
- ważności i zakresu ubezpieczeń,
- niezbędnych zwolnień,
- przyznanych certyfikatów,
- stanu i wielkości floty w przypadku przewoźnika,
- daty powstania i podstawowych danych rejestrowych firmy.
Dodatkowo kontrahenci od razu uzupełniają i akceptują warunki zlecenia, które następnie system generuje automatycznie. Mamy więc dostęp do zlecenia w każdej chwili , a w przypadku ewentualnych komplikacji dowód zawarcia transakcji.
Obecnie sytuacja wielu firm jest niestabilna z powodu pandemii. Działy bezpieczeństwa Trans.eu otrzymują wiele zgłoszeń o nadużyciach, jednak często nie ma możliwości sprawdzenia takich przypadków, ponieważ umowy zostają zawarte poza Platformą.
Z jednej strony, dbamy o nasze bezpieczeństwo, zbierając informacje o firmie, z którą planujemy rozpocząć współpracę i tym samym minimalizujemy ryzyko, które ponosimy.
Warto również zadbać o własny wizerunek i swoją transparentność na Platformie, tak, aby przyszli współpracownicy mogli się dowiedzieć o naszej firmie jak najwięcej. Część Użytkowników Platformy podejmuje współpracę wyłącznie ze zleceniodawcami, którzy mają tylko pozytywne oceny w kategorii “płatności” lub z przewoźnikami gwarantującymi wysoką jakość pracy popartą opiniami na Platformie.
Więcej informacji o ocenach i referencjach znajduje się w HelpCenter.